close
تبلیغات در اینترنت
! به وبسایت تفریحی خودم و خودت خوش آمدید

جهت دسترسی به تمام قسمتهای سایت ثبت نام کنید.

ثبت نام شما فقط 30 ثانیه طول خواهد کشید
سایت تفریحی خودمــ ـ ــ و خودتـ ــ ـ مطالب جالب و خواندنی : معروف ترین و مرموزترین لبخند زنانه دنیا

سایت تفریحی خودمــ ـ ــ و خودتـ ــ ـ

مونالیزا کیست؟ بعضی معتقدند داوینچی معشوقه خود را به تصویر کشیده و عده ای بر این باورند که داوینچی برای پدر کارخانه دار «مونالیزام کار می کرده است و دخترش را کشیده. هممچنین می گویند فرانسیسکو بارتولومئو از اشراف شهر فلورانس از داوینچی خواسته است که پرتره همسر سوم خود – یعنی لیزا آنتونیوماریا – را نقاشی کند.   وقتی درباره اهرام ثلاثه مصر بخوانید. دست آخر به این نتیجه می رسید که شاید موجوداتی از فضا آمده و آنها را ساخته اند. این قدر عجیبند که به نظر می رسد واقعا ساختن آنها از…

banner
شما میتوانید با عضویت در خبرنامه ، روزانه جدیدترین مطالب این سایت را در ایمیل خود داشته باشید .

داستان های سایت
-------------------------
علمی و دانستنی ها
-------------------------
مطالب جالب و خواندنی
-------------------------
مطالب طنز
آخرین ارسال های انجمن
عنوان پاسخ بازديد آخرين ارسال
اصول طراحی سایت فروشگاهی و اهمیت آن اصول طراحی سایت فروشگاهی و اهمیت آن 0 1 azadehsadeghi
تبلیغات اینترنتی و تاثیر آن بر سئو طراحی سایت تبلیغات اینترنتی و تاثیر آن بر سئو طراحی سایت 0 13 azadehsadeghi
الگوریتم موبایل سازگار با طراحی سایت الگوریتم موبایل سازگار با طراحی سایت 0 3 azadehsadeghi
سئو سایت و طراحی سایت در نونگار پردازش سئو سایت و طراحی سایت در نونگار پردازش 0 3 azadehsadeghi
بروز کردن طراحی سایت با روش های جدید بروز کردن طراحی سایت با روش های جدید 0 6 azadehsadeghi
ارتودنسی دندان ،یکی از درمان های متداول دندانپزشکی ارتودنسی دندان ،یکی از درمان های متداول دندانپزشکی 0 10 drbalavi
یک طراحی سایت تک صفحه ای عالی ایجاد کنید یک طراحی سایت تک صفحه ای عالی ایجاد کنید 0 6 azadehsadeghi
عقیقه کردن چیست؟ عقیقه کردن چیست؟ 0 12 gosfand
لازمه ی داشتن طراحی سایت مرتبط با حوزه ی کاری لازمه ی داشتن طراحی سایت مرتبط با حوزه ی کاری 0 6 azadehsadeghi
آشنایی با سی پنل در طراحی سایت آشنایی با سی پنل در طراحی سایت 0 9 azadehsadeghi
مشکلات متداول تعمیرات یخچال فریزر دوو مشکلات متداول تعمیرات یخچال فریزر دوو 0 10 avaseo
قیمت کلایمر قیمت کلایمر 0 10 avaseo
مزیت داشتن نمونه سوالات آیین نامه راهنمایی و رانندگی پایه سه مزیت داشتن نمونه سوالات آیین نامه راهنمایی و رانندگی پایه سه 0 10 avaseo
پرینتر سه بعدی SLA پرینتر سه بعدی SLA 0 10 avaseo
عناصر تاثیر گذار بر روند طراحی سایت تخصصی . عناصر تاثیر گذار بر روند طراحی سایت تخصصی . 0 10 azadehsadeghi
عناصر تاثیر گذار بر روند طراحی سایت تخصصی عناصر تاثیر گذار بر روند طراحی سایت تخصصی 0 10 azadehsadeghi
نکات لازم جهت ایجاد طراحی سایت شخصی نکات لازم جهت ایجاد طراحی سایت شخصی 0 12 azadehsadeghi
بهترین شرکت طراحی سایت فروشگاهی در تهران بهترین شرکت طراحی سایت فروشگاهی در تهران 0 11 azadehsadeghi
حکم تخلیه از ملک حکم تخلیه از ملک 0 18 yasna1
بهترین شرکت طراحی سایت در تبریز بهترین شرکت طراحی سایت در تبریز 0 14 azadehsadeghi
[Forum_Post_Title] صفحه اول انجمن | [Forum_Post_Title] ثبت نام در انجمن | [Forum_Post_Title] ورود به پنل کاربری

http://up.khodam-o-khodet.ir/Pictures/post/jaleb_va_khandani.jpg

مونالیزا کیست؟

بعضی معتقدند داوینچی معشوقه خود را به تصویر کشیده و عده ای بر این باورند که داوینچی برای پدر کارخانه دار «مونالیزام کار می کرده است و دخترش را کشیده. هممچنین می گویند فرانسیسکو بارتولومئو از اشراف شهر فلورانس از داوینچی خواسته است که پرتره همسر سوم خود – یعنی لیزا آنتونیوماریا – را نقاشی کند.

 

وقتی درباره اهرام ثلاثه مصر بخوانید. دست آخر به این نتیجه می رسید که شاید موجوداتی از فضا آمده و آنها را ساخته اند. این قدر عجیبند که به نظر می رسد واقعا ساختن آنها از دست انسان برنمی آید. حالا حکایت مونالیزا هم همین است. هرچقدر بیشتر بخوانید و کنکاش کنید بیشتر به این نتیجه می رسید که یا داوینچی آدم فضایی بوده است یا مونالیزا اثر هنری یک آدم فضایی، لاگیوکوندا یا همان مونالیزا هنوز هم یک یاز جنجالی ترین و پر رمز و رازترین آثار هنری بشر است.

آن قدر معروف است که امکان ندارد هرکسی به موزه لوور برود این تابلو را نبیند. شده از  دیدن کل موزه صرف نظر می کند؛ اما در صف طولانی برای تماشای این کار می ایستد تا او را از نزدیک ببیند که واقعا آیا این چهره ناراحت است؟ می خندد؟ آیا می تواند خود داوینچی باشد؟

 


باتری های بادوام

شیوه ای که لئوناردو در کشیدن چشمان مونالیزا به کار گرفته باعث می شود تا شما از هر زاویه ای که به نقاشی نگاه کنید چشمان مونالیزا را متوجه خود ببینید. لبخند کمی که بر لبان مونالیزا است، تنها درصورتی دیده می شود که شما به هر جایی از نقاشی غیر از لبان مونالیزا نگاه کنید و به محض خیره شدن به لبان مونالیزا، این لبخند به کلی ناپدید می شود.

در نقاشی او کوچک ترین اثری از حرکت قلم، نه در گل های ظریف کار شده روی پیراهن مونالیزا و نه در موهایش دیده نمی شود و این مساله نشان دهنده نبوغ سرشار هنرمند است. از راز لبخند مونالیزا که بگذریم، کسی نمی داند حتی او رنگ ها را چگونه روی بوم مالیده است.
خیلی که به مونالیزا دقت کنید متوجه خواهید شد آرواره های او مردانه است. خیلی از محققان بر این باورند که داوینچی چهره خودش را کشیده است. اگر هم، نه شاید از مردی تصویر کشیده باشد.

اول گفتند مونالیزا ابرو ندارد، پس احتمالا از زیبایی های آن دوره نداشتن ابرو بوده است. اما چندی بعد پاسکال کوتاه، نمایشگاهی گذاشت با عنوان «اسرار مونالیزا فاش شد» و ثابت کرد مونالیزا ابرو داشته است. کوتاه به Live Science می گوید: «من مهندس و دانشمند هستم و محیط اینجا ایجاب می کند که فردی منطقی باشم.

اما این اصلا منطقی نیست که مونالیزا بدون مژه و ابرو بوده باشد. من یک موی متعلق به ابرویش را کشف کردم!» کوتاه می گوید: «یک تصویر زوم شده از چشم چش مونالیزا اثر یک فرچه یا کاردک را نشان می دهد که در ناحیه ابرو به نقاشی اصابت کرده است.» اگر با دوربنی مادون قرمز کوتاه به تصویر نگاه کنید، اولین موقعیتا نگشتان را می بینید؛ ولی مثل اینکه داوینچی نظرش را عوض کرده و موقعیت دیگری را انتخاب کرده و اضافه می کند: «حتی لئوناردو داوینچی هم آدم دودلی بوده

مونالیزای قهوه ای

ساختن چهره مونالیزا با 3604 فنجان قهوه در جشنواره Rocks Aroma در شهر سیدنی استرالیا یک مونالیزای غیرطبیعی بود. اما مونالیزا فقط با قهوه ساخته نشد. موریس بنت نسخه ای از مونالیزا را با بیش از 6000 تکه نان تست ساخت و یک جواهرساز چینی هم نسخه ای از مونالیزا تهیه کرده که با 100 هزار قطعه جواهر ساخته شده است.
مونالیزا نگو، سیبل بگو!

چند سال پیش یک زن فنجانی چای به این تابلو پرت کرد. البته این بار اول نبوده. این تابلو تا به امروز بارها مورد حمله قرار گرفته است. یک بار سنگی پرتاب شد و یک بار هم اسید پاشیده شد. اما تا به امروز شیشه ضدگلوله جان این تابلو را نجات داده است.

دور دنیا در 80 سال

تابلوی مونالیزا سفرهای بسیار کرده است. این تابلو در سال 1452 میلادی در شهر فلورانس ایتالیا متولد شد. در سال 1962 در ایالات متحده آمریکا به معرض نمایش درآمد. در دهه 1970 نیز به مسکو و ژاپن منتقل شد. اما این اواخر از بردن آن به ایتالیا به دلیل شکننده بودنش خودداری کردند.

راز چشم هایش

اعضای کمیته ملی میراث فرهنگی ایتالیا با بزرگ کردن تصویر با وضوح بسیار بالای تابلو متوجه شده اند در چشمان مونالیزا ارقام و حروفی دیده می شود. در چشم راست مونالیزا حروف «LV» دیده می شود که به احتمالا مخفف نام لئوناردو داوینچی است، در چشم چپ هم نمادهایی دیده می شود.

مونا مال ماست

در ماه اوت سال 1911 یک کارمند ایتالیایی تابلو را از موزه لوور به بهانه اینکه تابلو ایتالیایی است به سرقت برد؛ اما دو سال بعد به فرانسه بازگردانده شد. البته این تابلو در این دو سال در سراسر ایتالیا به نمایش درآمد.

کافکا به دنبال مونالیزا

پس از دزدی مونالیزا موزه لوور برای بررسی بیشتر این قضیه به مدت یک هفته بسته شد و پس از گذشت این مدت، درهای موزه به روی جمعیت کثیری از مردم باز شد که به تماشای جای خالی «مونالیزا» آمده بودند. در میان کسانی که برای دیدن این جای خالی رفتند، نام فرانتس کافکا، نویسنده معروف به چشم می خورد.

مونالیزای با نقص

 

 

بیش از 500 سال پیش این تابلو با ارتفاع 77 سانت روی چوب سپیدار نقاشی شد. در جاهایی از تابلو نقاش، تصویر خود را رها کرده و به کار ادامه نداده است. مانند انگشت سمت چپ که به طور کامل نقاشی شده است.

جای مونالیزا را کی گرفت؟

موزه لوور پس از یک سال که از دزدی تابلو می گذشت، پرتره بالداساری کاستیلیونه، از شاهکارهای «رافائل» را به جای «مونالیزا» به دیوار آویخت.

مونالیزا در اتاق ناپلئون

داوینچی در سال 1516 تابلوی مونالیزا را وارد فرانسه می کند و آن را به پادشاه وقت فرانسه فرانسیس اول می فروشد. پس از آن به مرور زمان این اثر زیبا در شهرهای مختلف فرانسه نقل مکان می کند. ناپلئون آن را از موزه برمی دارد و به اتاق خواب خصوصی خود می برد ولی پس از تبعید ناپلئون این اثر دوباره به لوور برگردانده می شود.

مونا داوینچی

تعدادی از دانشمندان معتقدند داوینچی تصویر خود را در مونالیزا به صورت یک زن ترسیم کرده و مونالیزا در اصل تصویر خود داوینچی است. به همین دلیل دانشمندان و تاریخ شناسان کمیته ملی میراث فرهنگی ایتالیا به دنبال کسب اجازه هستند تا قبر این هنرمند را در کلیسای Amboise Castle بشکافند و از بقایای جمجمه اش صورت او را بازسازی کنند.

 


 
مرور زمان و بی مژگی

می گویند قدیم ترها مونالیزا ابرو، مژه و لبخند بزرگ تر و پتویی نیز روی زانویش داشته است. یک دانشمند فرانسوی که مخترع یک دوربین عکاسی چندطیفی است، این مطلب را اعلام کرده. با اشعه مادون قرمز رد مژه ها را زیر چشم کشف کرده که براساس این عکس مونالیزا در اصل ابرو و مژه داشته و بر اثر مرور زمان این رنگدانه ها از بین رفته است.

 

 


:: امتیاز: نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

:: بازدید : 231
:: ارسال شده در: مطالب جالب و خواندنی ,
:: مطالب مرتبط: مطالب جالب و خواندنی : تا به حال بزرگترین زندان شناور در جهان را دیده اید ؟ , گران‌ترین ماده‌ها را در دنیا ! (تصویر و قیمت) , مطالب جالب و خواندنی : 10 راز بزرگ و حل نشده در تاریخ !! , مطالب جالب و خواندنی : زنانی در تاریخ ایران , مطالب جالب و خواندنی : بدشانس ترین آدم های دنیا !! , مطالب جالب و خواندنی : ارسال اس ام اس با تلفن ثابت !! , مطالب جالب و خواندنی : جواهرات سلطنتی ایران کجا هستند؟ , مطالب جالب و خواندنی : طرح فرش زیر پایتان چه نام دارد !؟ , گالری عکس های گوناگون : دختری که یا ۱۷۶ عمل جراحی خود را شبیه باربی کرده است , مطالب جالب و خواندنی : رفتار آدم های اطراف ما شبیه ... !! ,
نویسنده : خودم و خودت
تاریخ : [چهارشنبه 06 دي 1391 ] [ 13:40]
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
آخرین مطالب ارسالی
سایت دوستان تاریخ : دوشنبه 08 آبان 1391
اطلاعیه سایت تاریخ : یکشنبه 07 آبان 1391
بخش آموزش سایت تاریخ : شنبه 06 آبان 1391
اس ام اس مناسبتی : پیامک خنده دار و سرکاری ماه رمضان 97 تاریخ : دوشنبه 31 اردیبهشت 1397
مطالب جالب و خواندنی : تا به حال بزرگترین زندان شناور در جهان را دیده اید ؟ تاریخ : سه شنبه 15 اردیبهشت 1394
اس ام اس و مطالب عاشقانه : بـہ دنبـال قلبے وفادار باشیـــد تاریخ : شنبه 12 اردیبهشت 1394
ماجرای ازدواج فرزندان حضرت آدم (ع) و قتل هابیل تاریخ : شنبه 18 بهمن 1393
شاطره تاریخ : یکشنبه 28 دی 1393
مطالب طنز : شعر طنز پیامک لیلی به مجنون تاریخ : سه شنبه 06 آبان 1393
گران‌ترین ماده‌ها را در دنیا ! (تصویر و قیمت) تاریخ : شنبه 05 مهر 1393
داستان جالب : به عیسی مسیح قسم که با چند رکعت نماز خواندن کسی مسلمان نمی شود !! تاریخ : جمعه 15 فروردین 1393
user
progress عضو شويد

نام کاربری :
رمز عبور :

progress فراموشی رمز عبور؟

progress عضویت سریع
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : * کد امنیتیبارگزاری مجدد
easymoblog آمار مطالب
» کل مطالب : 974
» کل نظرات : 81
stat آمار کاربران
» افراد آنلاین : 1
» تعداد اعضا : 492

onlineuser کاربران آنلاین

servertime آمار بازدید
» بازدید امروز : 85
» باردید دیروز : 34
» ورودی گوگل امروز : 0
» ورودی گوگل دیروز : 0
» بازدید هفته : 85
» بازدید ماه : 7,915
» بازدید سال : 27,006
» بازدید کلی : 580,344
شارژ مستقیم || شارژ همراه
همراه اول|ایرانسل|تالیا
http://charge-hamrah.ir
بازار ایران
درج آگهی رایگان در بازار بزرگ ایران
http://irbazaar.com
تبلیغات شما
سایت تفریحی خودمـ ــ ـ و خودتـ ـ ــ
w w w.khodam-o-khodet. i r
RSS

Powered By
Rozblog.Com
Translate : RojPix.ir